«Θα είμαι ευτυχισμένος όταν…»
![](https://tedxaueb.elementor.cloud/wp-content/uploads/2023/03/be-as-happy-as-you-seem-on-instagram.jpeg)
Παρατηρείται πως οι σημερινοί άνθρωποι έχουν τη συνήθεια να επιζητούν την ευτυχία στην αδιάκοπη στοχοθεσία, γεγονός που δημιουργεί την ιδανική τακτική αυτοσαμποτάζ. Πλέον είναι πιο σύνηθες ο ενδόμυχος πεσιμισμός μας να απορήσει και να αμφισβητήσει για οτιδήποτε θετικό συμβεί, παρά να ενδώσει στην απόλαυση αυτού εκείνη την ώρα. Τείνουμε να προτρέχουμε σε αυστηρή κριτική και […]